17 травня 2018
17 травня відбудуться професійні діалоги з питань портової концесії за участі розробників закону «Про концесію»

На сьогоднішній день тема концесії в портах підігрівається двома процесами: прийняттям нового закону про концесії і реалізацією двох концесійних проектів в портах Ольвія і Херсон. На черзі проекти в Чорноморську (термінал ро-ро), починаються розмови про порт Южний.

Всі ці процеси ініційовані державою, яка і задає первинний формат концесійних відносин: держава реалізувала своє бачення концесії в проекті закону і техніко-економічному обгрунтуванні вищезазначених портових проектів. Після прийняття закону, після публікації оголошень конкурсів на концесію, наступний практичний крок за приватним бізнесом. З урахуванням того, що в Україні повністю відсутній досвід концесії в портах, а також для цілей успішної реалізації концесійних проектів, майбутні партнери повинні навчитися не тільки говорити на «мові концесії», а й розуміти один одного з півслова. Часу на уточнення понять, обговорення загальних уявлень вже не буде.

У такій ситуації дуже важливо державі і приватному бізнесу заздалегідь сформувати взаємне розуміння унікальних проблем портової концесії, які склалися в Україні в силу свого власного політичного і економічного розвитку.

Круглий стіл «Професійні діалоги: портова концесія» організований спеціально для ідентифікації та обговорення таких проблем, для формування загальних підходів - як такі проблеми можуть вирішуватися в процесі реалізації концесійних проектів.

Формат Круглого столу  сприятиме конструктивному діалогу, під час якого учасники розглянуть найбільш затребуваних питань концесійних відносин у портах. В чому переваги чи недоліки концесії у порівнянні з приватизацією? Як завдяки концесійним проектам можна розвивати акваторії та припортове дорожнє господарство?  Яка поточна ситуація з пілотними проектами в портах Херсон та Ольвія? Як можуть бути вирішені проблеми приватних інвестицій в проектах, побудованих на основі орендних відносин? Який спектр прав буде надаватися концесіонеру за новим законом про концесії?

Серед експертів:

  • Райвіс Вецкаганс, Голова Адміністрації морських портів України
  • Надія Казначеєва, радник Міністра інфраструктури
  • Андрій Підгайний, керуючий партнер юридичної фірми AGRECA
  • Сергій Вовк, директор Центру Транспортних Стратегій
  • Ірина Новікова, заступник начальника Департаменту залучення інвестицій, начальник відділу державно-приватного партнерства МЕРТ, член робочої групи з розробки проекту закону
  • Марина Шарапа, партнер юридичної фірми AGRECA
  • Тарас Бойчук, керівник проектного офісу з розвитку державно-приватного партнерства SPILNO
  • Володимир Шемаєв, начальник відділу стратегічного планування та розвитку АМПУ
  • Олена Юрец, старший юрист юридичної фірми AGRECA

Організатор - юридична фірма AGRECA

Event-провайдер – компанія Event Envoy

Місце проведення: м. Одесса, готель «М1 Club Hotel».

Час проведення: 9:00 – 14:00.

В рамках заходу відбудеться прес-брифінг: 13.30- 14.00

 

Детальніше